Lista projektów

Kontynuowanie i rozwijanie Centrum Społecznego PACA
2016 - 2022
Stowarzyszenie CAL i Fundacja Rodzinna

Celem zadania jest prowadzenie Centrum Społecznego PACA w formule Miejsca Aktywności Lokalnej oraz wspieranie działań lokalnych na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji. W ten sposób możliwe jest zwiększenie świadomości i aktywności obywatelskiej osób mieszkających na tym obszarze.

DZIKA Strona Wisły
2015 - 2018

Miejsce Aktywności Lokalnej w klubie Dzika Strona Wisły.

Praska Światoteka
2017 - 2020

Praska Światoteka to miejsce aktywności lokalnej (MAL)
W tygodniu prowadzone są tu warsztaty, spotkania i zajęcia artystyczne dla wszystkich grup wiekowych. Działa tu internetowe www.radiopraga.pl i portal o tematyce kulturalno - społecznej www.tupraga.waw.pl.

Dom Sąsiedzki ''Szmulowizna'' - stworzenie miejsca aktywności lokalnej
2016 - 2017
Fundacja Hereditas

To miejsce na warszawskich Szmulkach, w którym panuje zasada wzajemności (jeśli korzystam z zasobów lub działań domu sąsiedzkiego, daję mu coś w zamian od siebie – np. sam/a prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, czasem przyniosę ciastka i herbatę, gdy ich zabraknie), wzajemne zaufanie, otwartość, tolerancja i poszanowanie indywidualności każdego mieszkańca.

https://warszawa.tvp.pl/28840541/dom-sasiedzki-szmulowizna

Klub dla rodzin 'Zwalcz Nudę'
2015 - 2022

Klub Zwalcz Nudę to rodzinne miejsce aktywności lokalnej. Prowadzi wiele nieodpłatnych warsztatów, zajęć, kafejke, świetlice, wypożyczalnie gier planszowych i sale zabaw dla dzieci.

Centrum Wielokulturowe w Warszawie
2014 - 2018

Centrum Wielokulturowe w Warszawie to niezależną jednostka prowadzona w ścisłej współpracy z warszawskim samorządem. Jest jednym z miejsc aktywności lokalnej na mapie Warszawy.

Cafe Sąsiad
2016 - 2018

Klub Osiedlowy Ziemowita 16 położony jest w samym centrum Targówka Fabrycznego – u zbiegu ulic Ziemowita i Chemicznej. Powstało z inicjatywy Rady Osiedla i sąsiadów oraz dzięki zaangażowaniu Urzędu Dzielnicy Targówek. Urząd przekazał lokal na ten cel oraz wyremontował go. Sąsiedzi przy wsparciu organizacji pozarządowych działających na tym terenie będą tworzyli ofertę tego miejsca.

Dom Sąsiedzki 'Moje Szmulki'
2018 - 2019
Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców Michałów

Dom Sąsiedzki „Moje Szmulki” buduje potencjał społeczny poprzez angażowanie osób indywidualnych, rodzin, grup nieformalnych, organizacji, lokalnych instytucji, przedsiębiorców oraz samorządu. Jest otwarty na różnorodność wiekową, kulturową, wyznaniową, etniczną itp. .

Stworzenie MAL w Domu Kultury Tu Praga
2016 - 2022

Dom Kultury PRAGA jest instytucją kultury, założoną w listopadzie 2002 roku. Podstawowymi celami działalności DK Praga jest edukacja poprzez sztukę i działania artystyczne oraz stwarzanie możliwości kontaktu z kulturą i udziału w jej tworzeniu dzięki realizowaniu projektów artystycznych, kulturalnych i społecznych.

MAL Fundacja Zmiana - Targowa 63
2017 - 2019

Praska Światoteka to miejsce aktywności lokalnej (MAL)
W tygodniu prowadzone są tu warsztaty, spotkania i zajęcia artystyczne dla wszystkich grup wiekowych. Działa tu internetowe www.radiopraga.pl i portal o tematyce kulturalno - społecznej www.tupraga.waw.pl.

Miejsce Aktywności Lokalnej Klub Osiedlowy Pinokio RSM Praga
2017 - 2018

Klub Osiedlowy Pinokio jest położony w samym sercu Targówka Mieszkaniowego przy ulicy Goławickiej 1. To niewielka placówka opiekuńczo – wychowawcza wsparcia dziennego mająca ponad 100 wychowanków. Do Klubu uczęszczają dzieci w wieku 2-16 lat.Proponujemy dzieciom jak i dorosłym zajęcia płatne jak i bezpłatne. Posiadamy dwie sale: małą około 10 m2 i dużą ok.40 m2, którą możemy udostępniać na działania lokalne po uprzednim umówieniu się.

Klub Osiedlowy 'Nasz Klub' RSM Praga
2017 - 2018

NASZ KLUB jest kameralnym klubem osiedlowym Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Praga". Mieści się w bloku na Osiedlu "Generalska" przy ul. Zamiejskiej 1 usytuowanej w pobliżu ulic Radzymińskiej i Trockiej. Jest placówką, która służy wszystkim mieszkańcom. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczno-kulturalno-oświatową. Organizuje i bierze udział w różnego rodzaju: akcjach, imprezach, festynach, wernisażach, projektach. Jest placówką przyjazną każdemu, kto przekroczy jego progi.

STWORZENIE MAL W CENTRUM PROMOCJI KULTURY
2018 - 2022
Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe jest samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu m. st. Warszawy. To miejsce z klimatem i ambicjami. Ma bogatą ofertę kulturalną dla osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Od niedawna w CPK działa rówenież MAL - Miejsce Aktywności Lokalnej - to przestrzeń na pomysły i działania mieszkańców.

Miejsce Aktywności Lokalnej Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Filia przy ul. Paca
2016 - 2018

Mała, kameralna przestrzeń na spotkania klubu dyskusyjnego, gry planszowe (własne lub dostępne w bibliotece), kameralne spotkanie z wykorzystaniem rzutnika, zbiórkę zastępu harcerskiego czy też spotkanie małego klubu seniora.

MAL Towarzystwa Przyjaciół Pragi
2019 - 2019

Kuchnia Czerwony Rower
2019 - 2022

MAL Fundacja Zmiana - Bazar Różyckiego
2017 - 2019

Praska Światoteka to miejsce aktywności lokalnej (MAL)
W tygodniu prowadzone są tu warsztaty, spotkania i zajęcia artystyczne dla wszystkich grup wiekowych. Działa tu internetowe www.radiopraga.pl i portal o tematyce kulturalno - społecznej www.tupraga.waw.pl.

Stół Powszechny - przestrzeń warsztatowa fundacji Strefa WolnoSłowa
2019 - 2019

MAL Pawilon Fundacji Rozwoju Kinematografii
2019 - 2019

Przestrzeń przy ul. Mińskiej 25 udostępniona w godz. popołudniowych, wieczornych i w weekendy. Miejsce jest przystosowane do organizacji wydarzeń kulturalnych takich jak: pokazy filmowe, warsztaty, wystawy, potańcówki, spotkania ze sztuką, warsztaty, konsultacje społeczne. Przestrzeń działa w trzech wymiarach: inkubator kultury, w którym mieszkańcy realizuję własne pomysły na inicjatywy twórcze; pawilon pomysłów i inicjatyw oraz przestrzeń gastronomiczna. 

https://www.spoldzielniakultury.waw.pl/resource/110

Przystanek Siarczana
2019 - 2022