Rewitalizacja i modernizacja budynku przy ul. Jagiellońskiej 28
Działanie: Rewitalizacja i modernizacja budynku przy ul. Jagiellońskiej 28 - Teatr Baj

Rok rozpoczęcia: 2015

Rok zakończenia: 2019

Adres: Jagiellońska 28

Podmiot realizujący: Teatr Baj

Kontakt do podmiotu realizującego: teatr@teatrbaj.pl

Podmiot nadzorujący: Biuro Kultury

Kontakt do podmiotu nadzorującego: amakohin@um.warszawa.pl

Opis działania:

Po gruntownym remoncie i modernizacji Teatr Baj zyska nowoczesne przestrzenie a najmłodsze warszawianki i warszawiacy znów będą mogli cieszyć się wystawianymi tam spektaklami . Zakończenie prac planujemy na początku 2020 roku.

Teatr Baj wraz  z przedszkolemnr 183 mieści się w zabytkowym budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona przy ul. Jagiellońskiej 28. To miejsce z bogatą historią, stworzone dla dzieci, ale nie spełniało  już potrzeb nowoczesnego teatru.

Teatr Baj jest zasłużoną i najstarszą placówką tego typu w Polsce, a także jedynym teatrem dla dzieci odznaczonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” (2014). Po remoncie, na parterze znajdzie się sala teatralna z widownią dla 180 osób. Piętra zajmą dwie sale kameralne oraz przestrzeń wystawienniczo-edukacyjna Muzeum Lalek. Teatr Baj dostanie nowe techniczne wyposażenie: zapadnie sceniczne, elektryczne sztankiety czyli urządzenia służące do podnoszenia dekoracji teatralnych, poprawi się też akustyka.  Na poddaszu znajdzie się rekwizytornia. Przedszkole powiększy się o dwa oddziały, będzie przeznaczone dla 160 dzieci i zajmie pomieszczenia od pierwszego do trzeciego piętra głównego korpusu budynku. Otoczenie budynku zyska więcej zieleni.

Teatr Baj powstał w 1928 r. na warszawskim Żoliborzu. W swoim dorobku ma 170 premier, tworzy i prezentuje spektaklena wysokim poziomie artystycznym, sięga po polską i światową literaturę dla dzieci, stosuje różne formy i techniki lalkowe, łącząc w repertuarze klasykę i sztukę współczesną. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Dodatkowo, kładzie duży nacisk na działania służące edukacji, wspieraniu, rozwijaniu, promowaniu i upowszechnianiu twórczości teatralnej. Mimo utrudnień związanych z trwającym remontem, Teatr nie zrezygnował z żadnej ze swoich aktywności. Spektakle prezentuje w gościnnych salach innych instytucji kultury oraz w przestrzeni miasta, na podwórkach i ulicach.


fot. materiały Teatru Baj

fot. materiały Teatru Baj

fot. materiały Teatru Baj

fot. materiały Teatru Baj

fot. materiały Teatru Baj

fot. materiały Teatru Baj

Etapy realizacji działania:

1. przeprowadzono konsultacje społeczne
2. zawarto kontrakt z wykonawcą
3. przygotowano wytyczne funkcjonalno użytkowe
4. zakończono roboty budowlane


Legenda:
Etap zakończony
Etap aktualny
Etap planowany

Komentarze:

Żaden komentarz jeszcze nie został dodany!