Fundusz Animacji Kultury - Projekty rewitalizacyjne 2016
Działanie: Też jestem z Pragi

Rok rozpoczęcia: 2016

Rok zakończenia: 2016

Adres: pl. Hallera

Podmiot realizujący: Służewski Dom Kultury we współpracy z Centrum Wielokulturowym w Warszawie

Podmiot nadzorujący: Biuro Kultury

Kontakt do podmiotu nadzorującego: amakohin@um.warszawa.pl

Opis działania:

Stworzenie przestrzeń, do której chętni mieszkańcy Nowej Pragi mogą przyjść, przedstawić się i dać się sfotografować.

„Też jestem z Pragi” to działanie pro-sąsiedzkie przygotowane z myślą o mieszkańcach Nowej Pragi. Służewski Dom Kultury od ponad dekady działa wzmacniając lokalną społeczność, jest zarówno miejscem spotkań jak i twórczych zajęć. Z naszego doświadczenia wynika, że najtrudniejszym ale i najważniejszym momentem w zawiązywaniu lokalnej społeczności – jest zapoznanie się sąsiadów.

Nowa Praga to prężnie rozwijający się fragment dzielnicy Praga Północ, miejsce zamieszkania bardzo zróżnicowanej grupy ludzi. Dlatego pragniemy ich sfotografować – stworzyć portret zbiorowy mieszkańców. Każdego chętnego do portretu spytamy też o miejsce pochodzenia. Mieszkańcami Nowej Pragi są przecież nie tylko Prażanie od kilku pokoleń.

Dając okazję do spotkania we wspólnej przestrzeni, do przedstawienia się – chcemy pobudzić dyskusję nad bardzo aktualnymi określeniami: „słoiki”,imigranci, uchodźcy, tutejsi, obcy. To co łączy – to miejsce zamieszkania, nieważne czy od urodzenia czy tylko tymczasowo. Warsztaty o możliwościach działania z fotografią w lokalnych społecznościach to pierwszy etap projektu. W dalszych zaprosimy Was na sesję fotograficzną oraz wernisaż wystawy. Spotkamy się, poznamy i dowiemy się, kto mieszka obok!
Etapy realizacji działania:

1. zrealizowano wydarzenie kulturalne


Legenda:
Etap zakończony
Etap aktualny
Etap planowany

Komentarze:

Żaden komentarz jeszcze nie został dodany!