Projekty rewitalizacyjne Orkiestry Sinfonia Varsovia
Działanie: Potańcówki na Grochowskiej

Rok rozpoczęcia: 2016-07-01

Rok zakończenia: 2017-08-01

Adres: Grochowska 272

Podmiot realizujący: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Podmiot nadzorujący: Biuro Kultury

Kontakt do podmiotu nadzorującego: mgornicki@um.warszawa.pl

Opis działania:

Projekt "Potańcówki na Grochowskiej" to cykl ośmiu letnich warsztatów i koncertów, odbywających się w sobotnie wieczory. 

Zapraszamy do zapoznania się z programem potańcówek na stronie:

http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/2017-08-19-potancowki-na-grochowskiej.html

Projekt ma na celu aktywizację i integrację przedstawicieli różnych grup społecznych, zwłaszcza mieszkańców Pragi Południe w Warszawie. Spotkania mają formę plenerowych warsztatów związanych z wybranym muzycznym tematem (swing, tango, folk, muzyka warszawska) połączonych z koncertem i tańcem.  Projekt jest rozwinięciem cyklu Letnich Koncertów na Grochowskiej (Potańcówki są realizowane bezpośrednio po koncertach), które zgromadziły stałe grono lokalnych słuchaczy. Poprzez formułę potańcówek, bardzo popularną ostatnio wśród także wśród młodej publiczności zachęcamy nową publiczność i miłośników innych gatunków muzycznych do wspólnego spędzania czasu. Swobodne plenerowe spotkania są okazją do kontaktu, być może pierwszego, z artystami i z muzyką na żywo.

Potańcówki mają charakter otwarty, w zależności od chęci i możliwości uczestnicy mogą brać w nich udział czynny lub bierny. Niezależnie od stopnia ich zaangażowania zyskają nową wiedzę, będą mogli posłuchać muzyki, a także spotkać się i poznać z innymi mieszkańcami Pragi Południe. Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów, którzy będą modyfikować trudność zadań stosownie do możliwości uczestników. Spotkania dają możliwość radosnego, twórczego spędzenia czasu z rodziną. Są dostępne dla wszystkich, co szczególnie ważne dla rodzin, które wakacje spędzają w Warszawie i szukają atrakcji w swojej okolicy. Wszystkie wieczorne spotkania odbywają się w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami.


fot. Serwis Orkiestry Sinfonia Varsovia

fot. Serwis Orkiestry Sinfonia Varsovia

fot. Serwis Orkiestry Sinfonia Varsovia

Etapy realizacji działania:

1. zrealizowano wydarzenie kulturalne
2. poszerzono program miejskich instytucji kultury


Legenda:
Etap zakończony
Etap aktualny
Etap planowany

Komentarze:

Żaden komentarz jeszcze nie został dodany!